Dolcan uzyskał pozwolenie na użytkowanie Osiedla Grabskiego

By | 07/10/2010

Stołeczny deweloper Dolcan uzyskał pozwolenie na użytkowanie inwestycji Osiedle Grabskiego w Lublinie. Tym samym pozytywnie dla klientów i firmy zakończył się spór z właścicielem pobliskiej stacji paliw. W ofercie Spółki znajdują się mieszkania gotowe do odbioru i zawierania Aktów Notarialnych. Cena za m2 wynosi  od 4 329 do 4 700 zł. brutto, a więc osiedle jest dostępne w programie „Rodzina na Swoim”.

Rozpoczęte na wniosek właściciela stacji LPG postępowanie zakończyło się korzystnie dla dewelopera i klientów, dzięki czemu budynki są gotowe do odbioru i zamieszkania przez właścicieli, którzy już zawarli umowy. Również ci, którzy się wahali i mieli obawy, mogą bezpiecznie zawierać umowy w formie Aktów Notarialnych.

Dla mieszkańców i dla nas spór ten od samego początku był krzywdzący – mówi Michał Szarow, Specjalista d/s przygotowania i realizacji inwestycji. Zgodnie z orzeczeniami ekspertów budowlanych, a także polskim prawodawstwem, wszystkie wymagania zostały przez nas spełnione. Byliśmy bardzo zaskoczeni, kiedy właściciel punktu LPG wniósł swoje zarzuty, a urzędy je przyjęły i nadały bieg. Na szczęście po długiej batalii, sprawiedliwy wyrok uprawomocnił się w pierwszych dniach września br.

Osiedle Grabskiego to zespół trzech budynków posadowionych na planie kwadratu z wewnętrznym patio. Dostępne mieszkania mają  pow. od 39 do 110 metrów kwadratowych. Każde z nich dodatkowo posiada balkon, a te na parterze, również ogródki. Cały teren jest bardzo ładnie zagospodarowany i urządzony, z dużą ilością zieleni.

Inwestycja zlokalizowana jest w Lublinie, w bliskiej okolicy Centrum Felicity, a także licznych placówek o charakterze handlowo-usługowym. Osiedle charakteryzuje się dogodną komunikacją, zarówno z centrum miasta, jak i najważniejszymi drogami wyjazdowymi.