Cybersport Games Festival zakończone – znamy Mistrzów Gier Komputerowych 2010

By | 07/10/2010

W dniach 1-3 października w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Hotelu Centrum w Łodzi odbyła się jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez sportów elektronicznych w Polsce – Cybersport Games Festival, zorganizowana w ramach projektu Cyberarena 36i6. Trzydniowe rozgrywki będące integralną częścią XXI Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier były wydarzeniem wyjątkowym dla każdego fana gier komputerowych i konsolowych. Wszyscy miłośnicy sportów elektronicznych i wirtualnej zabawy mieli okazję rywalizować na najbardziej popularnych platformach growych na Świecie zarówno na komputery PC, jak i konsole, w tym m.in. Counter-Strike 1.6, Call Of Duty 4: Modern Warfare, FIFA11, Halo Reach, F1 2010 czy też Guitar Hero.

W trakcie trwania imprezy rozegrane zostały turnieje finałowe Ligi Cybersport na platformach Counter-Strike 1.6 oraz QuakeLive. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach w kraju po półrocznych kwalifikacjach spotkali się w Łodzi by walczyć o tytuł Ligowego Mistrza Polski i cenne nagrody, których łączna wartość wynosiła 17 000 zł. Na najwyższym stopniu podium stanęli:

  • QuakeLive – Robert ‘tox1c’ Kopczyński
  • Counter-Strike 1.6 2 Liga – drużyna Polish Game Control
  • Counter-Strike 1.6 3 Liga – drużyna TMOE

Wszystkie najciekawsze spotkania ligowe można było śledzić na miejscu oraz przez Internet za pośrednictwem internetowej telewizji CyberTV 36i6 z komentarzem Piotra ‘neqs’ Lipskiego, Daniela ‘blood’ Waślickiego i Mateusza ‘Mav’ Bownika.

Oddzielną strefę w czasie Cybersport Games Festival prowadził nowy partner technologiczny platformy Cyberarena 36i6 – firma Lenovo. Można było w niej przetestować nowoczesny notebook IdeaPad Y560, o którego zaletach opowiadał Łukasz ‚LUq’ Wnęk – wielokrotny Mistrz Polski i Świata w Counter-Strike 1.6. Oprócz tego Łukasz bez przerwy pozował do zdjęć, rozdawał autografy, a także rozgrywał z fanami mecze na scenie głównej nagradzając najlepszych.

Dodatkowo w sobotę wieczorem odbył się finał turnieju Quake Live organizowanego w ramach akcji Tydzień z Lenovo, gdzie główną nagrodą był notebook IdeaPad G560. Zwyciężył Maciej ‘av3k’ Krzykowski – tegoroczny v-ce Mistrz Świata, który pokonał w finale Mateusza ‘matrOx’ Ożgę. Mecz można było śledzić na antenie CyberTV 36i6.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa Fun Zone, w której odwiedzający mogli wziąć udział w kilkunastu otwartych turniejach oraz licznych konkursach. Na fanów wirtualnej rozrywki czekały symulatory lotów i wyścigów samochodowych, stanowiska gier konsolowych i komputerowych z najpopularniejszymi grami na świecie i inne atrakcje.

Nie zabrakło nowości na rynku gier – F1 2010 oraz FIFA11, w które rozegrane zostały pierwsze turnieje w Polsce. Dodatkowo dwóch zwycięzców turnieju FIFY – jeden z platformy PlayStation 3 i jeden z platformy PC – otrzymało bezpośrednie zaproszenie na Wielki Finał Oficjalnych Mistrzostw Polski FIFA11 z pulą nagród 14 500 zł., który odbędzie się w grudniu tego roku.

źródło/autor: Cybersport.pl