Kominek bez dymu, popiołu, bez komina? To możliwe!

By | 06/10/2010

Kominek to wspaniały element dekoracyjny w domu, restauracji, hotelu, gwarancja klimatu wnętrza. Często z powodów technicznych nie można sobie na niego pozwolić.

Chcąc bowiem posiadać kominek niezbędna jest instalacja kominowa, wytrzymały strop – „przeciętny” kominek waży ok. 500 kilogramów i doskonała wentylacja. Często są to warunki nie do spełnienia.

Firma Planika wyszła naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzyła linię biokominków Chantico Fire, które nie potrzebują komina ani przewodu kominowego! Biokominki Chantico Fire nie wydzielają też dymu, zapachu i nie produkują sadzy. W procesie spalania wykorzystuje się płynne paliwo Fanola, które nie wytwarza substancji wymagających odprowadzenia na zewnątrz – powstaje tylko para wodna i nieduża ilość dwutlenku węgla, który usuwany jest z pomieszczenia dzięki naturalnej wentylacji. Fanola spala się w bezpieczny sposób, nie ma więc ryzyka podrażnienia oczu dymem lub zaczadzenia.

Zaletami Fanoli jest wydajność, łatwość przechowywania, bezwonność i bezdymność podczas spalania oraz zgodność z trendami ekologicznymi. Te atuty wyróżniają je spośród innych paliw na rynku i sprawiają, że jest wyjątkowo wygodnym i ekonomicznym sposobem zasilania kominka Chantico Fire. Innowacyjny skład paliwa sprawia, że w kominku płonie „żywy” ogień.

Biokominek Chantico Fire jest w pełni mobilnym elementem wystroju wnętrza, pozwalając na nieograniczone możliwości aranżacji zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Kominki Chantico Fire powstały w oparciu o opatentowaną technologię tworzenia rozwiązań bezdymnych i bezwonnych, bezpiecznych w użytkowaniu oraz przyjaznych dla środowiska.

Bezpieczeństwo produktów Chantico Fire oraz paliwa Fanola zostało potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami jakości i bezpieczeństwa: EcoLogo, LGA, SITAC, OMNI. Pozytywną opinię wydał również Państwowy Zakład Higieny (PZH).

Szczegóły na www.chanticofire.pl