Zakręć się wokół herbaty

By | 04/10/2010

Pod takim hasłem odbędą się w tym roku czwarte, ogólnopolskie Dni Herbaty organizowane pod patronatem Dilmah. Ich celem jest promocja kultury herbaty w Polsce, pokazanie jej bogactwa i różnorodności. Herbaciany festiwal rozpocznie się 1 października 2010 r. i potrwa cały miesiąc.

Program tegorocznej edycji Dni Herbaty realizowany będzie w całej Polsce – w restauracjach, kawiarniach i sklepach, na łamach prasy, w radiu i w Internecie. Będą to działania o bardzo szerokim zakresie i różnorodnym charakterze, wśród nich zarówno wydarzenia kulturalne, jak i programy o charakterze edukacyjnym, czy wreszcie promocje sprzedażowe w sklepach.

W lokalach gastronomicznych Dni Herbaty realizowane będą w ramach trzech projektów:

  • Herbata w kolorze – projekt zakłada prezentację zróżnicowania czarnych cejlońskich herbat w zależności od regionu i wysokości ich upraw, a także poznanie profesjonalnych zasad degustacji herbaty. Propozycja szczególnie atrakcyjna dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swych sił w roli kipera herbaty.
  • Herbata z dodatkami – program popularyzujący niestandardowe połączenie herbat Dilmah z oryginalnymi składnikami tj. owoce, warzywa czy zioła, w napojach podawanych na ciepło z dodatkiem alkoholu i bez.
  • Herbata do smaku – projekt, w ramach którego poznać będzie można zasady tzw. food matchingu, czyli sztuki łączenia potraw z odpowiednim rodzajem herbaty w taki sposób, aby wzajemnie uzupełniały i podkreślały swe smaki.

Po raz czwarty zostanie również rozegrany konkurs Dilmah Tea Sommelier Competition, podczas którego o tytuł mistrza rywalizować będą najlepsi sommelierzy, barmani i kelnerzy z całej Polski. Zwycięzca zdobędzie szczególną nagrodę, jaką jest szkolenie kiperskie na Cejlonie.

W obiektywie

Fotograficznymi wydarzeniami tegorocznego festiwalu herbaty będą dwa projekty związane z fotografią: wystawa prezentująca unikalne portretowe zdjęcia autorstwa XIX wiecznej fotografki Julii Margaret Cameron, która ważną część swojego życia spędziła na Cejlonie oraz 4. Konkurs Fotograficzny rozgrywany tym razem w kategorii Portret. Konkurs wystartował 24 sierpnia br. i potrwa do końca Dni Herbaty, czyli do końca października. Do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody – m.in. wyprawa fotograficzna na Cejlon, tablety Wacom, indywidualny kurs fotograficzny w Akademii Fotografii oraz profesjonalne akcesoria fotograficzne firmy Lowepro. Patronat nad wydarzeniem objęły portal fotopolis.pl oraz magazyny, National Geographic i Exklusiv.

Dla miłośników herbaty… i nie tylko

Z okazji Dni Herbaty wydany zostanie już po raz trzeci zdzierkowy kalendarz Dilmah 2011 pod redakcją Marka Przybylika. Autorami publikacji są same znakomitości: Marek Kondrat (wino), Jerzy Iwaszkiewicz (motoryzacja), Tomasz Tomaszewski (fotografia), Piotr Adamczewski (kulinaria), Włodzimierz Kalicki (historia), Stanisław Tym (humor) oraz Danuta Dejter (wiersze) i Anna Nastulanka (porady). Oprócz mini felietonów czytelnicy znajdą tu zabawne rysunki Henryka Sawki oraz mnóstwo historii herbacianych przygotowanych przez ekspertów Dilmah.

Poza tym podczas Dni Herbaty…

…promocyjne degustacje w sklepach, specjalna oferta sklepu internetowego www.sklep.dilmah.pl, herbaciane inserty w prasie oraz festiwalowa odsłona internetowego Klubu Miłośników Dobrej Herbaty, na którego facebookowych fanów czekać będzie wiele atrakcyjnych nagród i niespodzianek.

Szczegółowe informacje na temat Dni Herbaty będzie można znaleźć na stronie www.klub.dilmah.pl. Zgłoszenia zdjęć na konkurs fotograficzny należy składać na stronie www.dniherbaty.pl/konkurs.