Euroimplant S.A. uzyskał certyfikację WE dla systemu jakości i opatrunków Collheal

By | 03/10/2010

Euroimplant S.A. – spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect – przeszła pozytywnie audyt WE dla systemu jakości oraz opatrunków CollHeal. Pozwoli to spółce na wprowadzenie na rynek pierwszych opatrunków medycznych – CollHeal (w sześciu wariantach: mokry, gąbka, folia). Audyt został przeprowadzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

„W tym roku udało nam się już rozpocząć sprzedaż ColldeVie, produktu przeznaczonego do pielęgnacji i regeneracji wrażliwej skóry wokół oczu. Jeśli chodzi o opatrunki CollHeal to liczymy, że sprzedaż ruszy w 2011. Pilotażowy charakter dystrybucji tych produktów pozwoli na dopracowanie mechanizmów sprzedaży, tak aby były gotowe na moment uzyskania przez Spółkę pełnych mocy produkcyjnych, zdolnych zaspokoić potencjalny popyt. Cały czas pracujemy także nad kolejnymi produktami, które znajdą zastosowanie w branży medycznej i kosmetycznej. W związku z tym, w pierwszej połowie sierpnia br. podpisaliśmy m.in. porozumienie z amerykańską spółką International Stem Cell Corporation, z którą będziemy współpracować nad rozwojem produktów inżynierii tkankowej.” – mówi Andrzej Kisieliński, Prezes Zarządu Euroimplant S.A.

Jeszcze w tym roku Euroimplant S.A. zamierza przenieść notowania Spółki na parkiet główny GPW. Przenosinom nie będzie towarzyszyła nowa emisja akcji.