Kolejne serwisy medyczne w sieci abcZdrowie.pl – wzmocnienie pozycji w czołówce

By | 20/09/2010

Sieć abcZdrowie.pl przejęła dwa kolejne serwisy dla pacjentów – Kardiolo.pl oraz eChirurgia.pl. Oba nabytki znacznie umacniają pozycję grupy abcZdrowie na rynku internetowych mediów medycznych, dając jej drugie po medonet w Megapanelu miejsce w kategorii zdrowie, przy liczbie około 1,3 miliona realnych uzytkowników.

Kardiolo.pl to najpopularniejszy w Polsce serwis prozdrowotny poświęcony leczeniu i profilaktyce chorób serca. Swą popularność zdobył dzięki połączeniu funkcji informacyjnej i społecznościowej. Obok setek praktycznych artykułów informacyjnych, serwis posiada także prężnie działające i bogate forum.

eChirurgia.pl pozwala z kolei odpowiedzieć na wszelkie pytania dotyczące chirurgii ogólnej oraz zabiegów. W serwisie funkcjonuje ponad 30 forów tematycznych, zawierających informacje o wszelkich aspektach operacji oraz zabiegów chirurgicznych. Przystępność wątków i profesjonalizm redakcji sprawia, że mogą korzystać z nich nie tylko pacjenci, lecz również i doświadczeni lekarze.

Sieć abcZdrowie.pl dociera do niemal 2 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie i jest bezdyskusyjnym liderem pod względem liczby specjalistycznych serwisów dla pacjentów (jest ich aż 42). Na uwagę zasługuje nie tylko forma, ale i jakość publikowanych treści, przygotowywanych przez zespół redakcyjny złożony z najlepszych lekarzy oraz ekspertów branżowych.

Obsługę sprzedaży reklamy przejętych serwisów przejmuje wewnętrzny dział sprzedaży abcZdrowie oraz spółka grupy Nextweb Media.  Właścicielem sieci abcZdrowie jest firma NextWeb Ventures.

źródło/autor: abcZdrowie.pl