Podróżując – pomagasz

By | 16/09/2010

Biuro Wypraw „Dotykanie Świata” Fundacji Marka Kamińskiego łączy przyjemne z pożytecznym. Wyjeżdżając na ekspedycję wakacyjną z fundacją pomaga się dzieciom dotkniętym przez los. Z ofertą biura będzie się można zapoznać podczas targów turystycznych TT Warsaw – 23-25 września 2010r. w Warszawie. Będzie można spotkać się również z Markiem Kamińskim, który opowie, jak zaplanować podróż swoich marzeń.

Wiele osób marzy o spędzeniu wakacji z ciepłych, egzotycznych krajach, ale niektórym bierny wypoczynek na plaży nie sprawia satysfakcji. Podróże są dla nich okazją do poznania innych kultur, poczucia bliskości dzikiej i nienaruszonej natury. Podróżowanie to też możliwość pokonania własnych barier, zmierzenia się ze słabościami i umiejętnościami oraz … wyzwanie.

Dotykanie świata to nie tylko dalekie, niebezpieczne podróże, to także podróż duchowa i intelektualna w głąb siebie, zdobywanie wiedzy, życie zgodne ze swoimi pragnieniami – podkreśla Marek Kamiński w książce „Dotykanie świata Marka Kamińskiego”. Dlatego też Fundacja Marka Kamińskiego nazwała swoje biuro wypraw „Dotykanie Świata”. Oferując wyprawy w różne zakątki świata, m.in. do Amazonii Peruwiańskiej, na Islandię, Sri Lankę czy Biegun Północny, oferuje coś więcej niż tylko przygodę.

Podróże na krańce marzeń

Wszystkie ekspedycje Fundacji Marka Kamińskiego opierają się na doświadczeniu znanego podróżnika i polarnika, dlatego ich program pozwala na realizację marzeń globtroterów, którzy nie tylko chcą zobaczyć, ale również doświadczyć i dowiedzieć. Podczas wypraw uczestnicy poznają unikatowe regiony naszej planety, odkrywają tajemnice lokalnych społeczności i różnorodności flory i fauny poprzez „obserwację uczestniczącą”. Nocują w maloce – komunalnej chacie Indian Bora w Amazonii Peruwiańskiej, konno lub pieszo docierają do piramidy w zaginionymi mieście Majów El Mirador czy mieszkają w wybudowanych na palach domkach rybackich za kołem podbiegunowym.

Program każdej wyprawy dostosowywany jest do marzeń uczestników i oparty jest o ich doświadczenia oraz o wiedzę Marka Kamińskiego oraz podróżników–przewodników każdej wyprawy na temat lokalnych warunków. Fundacja dochód z każdej wyprawy przeznacza na pomoc swoim podopiecznym – dzieciom, które potrzebują stałej pomocy rehabilitacyjnej, aby mogły spełniać swoje marzenia.

Z ofertą Biura Wypraw „Dotykanie Świata” oraz działalnością Fundacji Marka Kamińskiego, będzie można się zapoznać na XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2010 – w dniach 23-25 września 2010 r. w centrum targowym przy ul. Marsa 56C. Stoisko fundacji: B92.

Chcesz wyruszyć na wyprawę – posłuchaj jak zacząć

Podczas targów będzie można się również spotkać z Markiem Kamińskim – podróżnikiem, polarnikiem i filantropem. Spotkanie w ramach cyklu tematycznych spotkań z podróżnikami „Chcesz wyruszyć na wyprawę? Posłuchaj jak zacząć” odbędzie się 25 września 2010 (sobota), w godz. 14.00-15.00, w sali konferencyjnej A na I piętrze. Marek Kamiński powie o tym, dlaczego do każdej wyprawy trzeba się dokładnie przygotować. Opowie o świecie wyznaczonym przez wrzątek, nieskończoność i czekoladę oraz o tym, jak pokonać bariery świadomości, wyobraźni i uwikłania w codzienność, aby osiągnąć cel. Jego słowa zobrazuje prezentacja multimedialna ze zdjęciami i filmami z wypraw z całego świata. Po spotkaniu na stoisku fundacji będzie można wziąć od podróżnika autograf oraz zapoznać się z działalnością fundacji.