Wyrusz w góry razem z otoWakacje.pl

By | 02/09/2010

Polskie góry są piękne przez cały rok. Odkryj ich uroki razem z serwisem otoWakacje.pl

Tatry, Pieniny, Bieszczady, Karkonosze – polskie góry co roku przyciągają miliony turystów, a najpopularniejsza miejscowość – Zakopane – to zimowa stolica Polski. Warto jednak pamiętać, że nasze góry są piękne przez cały rok i mają do zaoferowania wiele atrakcji.

Na początku września organizowanych jest wiele imprez kulturalnych. Dla „kinomaniaków” gratką będzie XV edycja Przeglądu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju (17-19 września 2010 r.). W programie, poza pokazem filmów, przewidziano m.in. koncert zespołu PUSTKI, spotkania z podróżnikami oraz wystawy fotograficzne. Za to w Bystrzycy Kłodzkiej, w jeden weekend (11-12 września) możemy „zaliczyć” II Polsko-Czeski Jarmark Rozmaitości oraz Międzynarodowy Przegląd Młodzieżowych Teatrów Ulicznych Bystrzak 2010.

„W serwisie otoWakacje.pl znajdziemy niemal 2000 ofert noclegowych w górach” – powiedziała Katarzyna Nowaczyk, manager serwisu otoWakacje.pl. – „Nasze góry są naprawdę wyjątkowe. Dzięki tak bogatej bazie ogłoszeń każdy będzie mógł podziwiać piękno Bieszczad, Tatr czy Karkonoszy”.

Serwis turystyczny otoWakacje.pl pomoże znaleźć atrakcyjne ogłoszenia noclegowe. Cena za noc w pokoju dwuosobowym zaczyna się już od 40 złotych. Dodatkowo, w wybranych pensjonatach na hasło otoWakacje można otrzymać atrakcyjne rabaty.

Ciekawie zapowiada się też zaplanowany na 12 września Festyn Bacowski w Leśnicy Groniu, podczas którego wybrany zostanie Gazda Roku 2010. Jak co roku kandydaci będą musieli wykazać się dużą krzepą, wiedzą na temat hodowli owiec oraz… umiejętnościami śpiewania.

Turystów nie zawodzi Zakopane. Druga edycja festiwalu „Muzyka na szczytach” przybliży słuchaczom utwory muzyki klasycznej w wykonaniu polskich i zagranicznych kameralistów. Festiwal odbędzie się w dniach 19-25 września br. Ciekawie zapowiada się nietypowa wystawa w Galerii Władysława Hasiora. Możemy tam zobaczyć 160 etykiet na skrzynie z owocami z motywami górskimi. Wystawę będzie można zwiedzać do końca października. Prawie każdego wrześniowego wieczora, Teatr Witkacego uraczy nas takimi klasykami jak: „Bal w operze”, „Caligula” czy „Na przełęczy”.