Colliers International wygrał przetarg na zarządzanie budynkiem Lipiński Passage

By | 20/07/2010

Colliers International, wiodący doradca na rynku nieruchomości, wygrał przetarg zorganizowany przez Union Investment Real Estate GmbH na zarządzanie warszawskim kompleksem Lipiński Passage.

Lipiński Passage to jeden z niewielu obiektów historycznych położonych w centrum Warszawy, który oferuje powierzchnie biurowe klasy A. Kompleks zostanie oddany do użytku pod koniec 2010 r. i będzie składał się z części komercyjnej, która znajdzie się na pierwszych kondygnacjach i zajmie ponad 2,400 mkw powierzchni oraz części biurowej, która zajmie ponad 3,400 mkw powierzchni na wyższych kondygnacjach.

Kompleks składa się z dwóch budynków o unikalnej architekturze i leży przy skrzyżowaniu ulic Al. Jerozolimskie i Emilii Plater. Ta lokalizacja jest niezwykle korzystna ze względu na łatwy dostęp do dworca centralnego, stacji metra oraz lotniska. Ponadto w bliskim sąsiedztwie znajduje się wiele restauracji i hoteli, a także znane centrum handlowe Złote Tarasy.

Właścicielem budynku jest Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu, wiodąca europejska firma działająca na rynku nieruchomości. Spółka oferuje rozwiązania z zakresu zarządzania inwestycjami dostosowane do potrzeb klientów na 25 rynkach na całym świecie. Firma zarządza 17,9 milionami euro poprzez pięć funduszy otwartych.

źródło/autor: Colliers International