Zacieśniaj więzi w Runes of Magic

By | 19/07/2010

W erze internetu, kiedy liczba znajomych na Facebooku określa, jaką cieszysz się popularnością, Runes of Magic wprowadza wraz z kolejną aktualizacją system relacji, który pozwoli dwóm graczom związać się ze sobą w świecie Taborei. W zależności od partnerstwa, w jakie się zaangażują, gracze będą nagradzani specjalnymi bonusami, dopóki będą razem.

Podstawą nowego elementu w grze są Zakochani – gracze mogą teraz łączyć swoje awatary zaręczając się za pośrednictwem Listów Miłosnych, a nawet biorąc ślub. Bohaterowie będą mogli świętować swoją uroczystość, w zapełnionej przez przyjaciół i członków gildii, nowej ślubnej kaplicy. Tam też będą mogli wymienić ślubne obrączki i razem stanąć przed ołtarzem wystrojeni w skrojone na tę okazję ślubne stroje.

Patch 3.0.3 wprowadzi do gry kilka rodzajów relacji, takich jak Braterstwo lub Przyjaźń. Aby dwóch graczy mogło ogłosić się braćmi lub najlepszymi przyjaciółmi w grze, wystarczy, że wymienią się specjalnymi przedmiotami, które będzie można zakupić w mieście Varanas, stolicy świata Runes of Magic. Każda postać może być związana poprzez takie relacje nawet z 20 innymi graczami.

Związki pozwalają graczom uzyskiwać dodatkowe korzyści, jeśli działają razem w grupie: na przykład bonus do statystyk lub większa szansa na rzadkie przedmioty uzyskane z pokonanych wrogów. Dodatkowo, gracze związani ze sobą dostaną specjalne wzmocnienie, jeśli poziom życia ich partnera spadnie do określonej wartości. Bracia uzyskają większą moc w zadawaniu obrażeń, natomiast Przyjaciele będą mogli skorzystać z bonusu leczenia. Im silniejsza będzie relacja między dwoma postaciami, tym bonusy staną się bardziej wydajne, jako że wspólne pokonywanie wrogów będzie dodawało im punktów relacji i pomoże graczom przejść przez dziesięć różnych poziomów tego systemu.

Oczywiście, tak jak i w prawdziwym życiu, wszelkie więzi między postaciami można zakończyć w prosty sposób – wystarczy je usunąć z interfejsu Przyjaciół w grze.

Aktualizacja – Nowy system zwierzątek

Aby pomóc graczom zapoznać się z nowym systemem zwierzątek, który został wprowadzony wraz z aktualizacją 3.0.2, Frogster przygotował specjalny samouczek w wersji wideo wyjaśniający wszystkie tajniki tej nowej funkcji. Jest one dostępny pod adresem: http://www.runesofmagic.com/pl/videotutorials.html

Dowiedz się więcej na temat nowego systemu relacji na oficjalnej stronie Runes of Magic: www.runesofmagic.com a także na portalach społecznościowych: Facebook oraz Twitter.

Runes of Magic – Świat pełen magii i przygód

Runes of Magic oferując szeroki wybór elementów i funkcji ustanowiła na nowo standardy darmowych gier komputerowych MMORPG. Ta popularna gra online berlińskiego wydawcy Frogster Online GmbH zawiera ekscytującą, wielowarstwową opowieść, na tle której przewija się ponad 2.700 misji osadzonych na dwóch kontynentach magicznego świata Taborei. Gracze Runes of Magic przy tworzeniu postaci decydują się na jedną z dwóch odmiennych ras, Elfa lub Człowieka, i wybierają jedną spośród ośmiu klas głównych, które można następnie rozszerzyć o klasę drugorzędną. Każda kombinacja klas wyposażona jest we własne, specyficzne tylko dla niej, potężne umiejętności elitarne. Gracze mają również możliwość urządzania własnego wirtualnego domu za pomocą różnych mebli i urządzeń, o różnych funkcjach. Gildie natomiast mogą stawiać własne zamki i rozbudowywać je o dalsze budynki lub konstruować machiny oblężnicze, które znajdują zastosowanie w fascynujących Wojnach Oblężniczych, które gildie mogą między sobą prowadzić. Dzięki rozległemu systemowi rzemiosła i systemowi rankingowemu, pełnym napięcia rozgrywkom Gracz kontra Gracz (PvP) na arenach i podczas otwartych potyczek (public encounter), dużej liczbie interesujących instancji, a także wszechstronnemu dopasowaniu do potrzeb użytkownika, w Runes of Magic każdy znajdzie coś dla siebie. Ponad 3,5 miliony zarejestrowanych użytkowników sprawiły, że Runes of Magic jest obecnie jedną z najbardziej popularnych i cenionych darmowych gier fabularnych online na rynku.

Charakterystyka Runes of Magic

 • System dwuklasowy z ośmioma klasami oraz wyjątkowymi umiejętnościami elitarnymi
 • Indywidualne urządzanie domów i zamków gildii
 • Bogata fabuła oferująca ponad 2.700 misji, w tym cykl opowieści epickich
 • Wojny Oblężnicze między gildiami
 • Trzymające w napięciu pojedynki Gracz kontra Gracz (PvP) na arenach i polach bitwy
 • Ułatwiony transport dzięki portalom i szerokiej gamie wierzchowców
 • Wymagające walki z Bossami w rozbudowanych, pełnych niebezpieczeństw instancjach do 36 graczy naraz
 • Dwa stopnie trudności w najbardziej wymagających instancjach
 • Ciekawe minigry dla pojedynczych graczy i gildii
 • Dynamiczny system rzemiosła i dostosowane do preferencji użytkownika przedmioty
 • Różnorodne elementy fabularne np. System Małżeństw
 • Systematyczne, kompleksowe i darmowe aktualizacje z nowymi wątkami gry