Paweł Siennicki pokieruje „Polską Metropolią Warszawską”

By | 16/07/2010

1 sierpnia 2010 roku Paweł Siennicki, dotychczasowy I zastępca redaktora naczelnego, obejmie stanowisko redaktora naczelnego „Polski Metropolii Warszawskiej”. Dotychczasowy naczelny, Paweł Fąfara, przekazuje stanowisko w ręce swojego najbliższego współpracownika, aby skoncentrować się na pracach związanych z rozwojem wszystkich tytułów projektu „Polska” oraz wdrażaniu strategii Polskapresse medi@2012.

Paweł Siennicki jest redaktorem z wieloletnim stażem, pracował m.in. jako dziennikarz w „Rzeczpospolitej”, WPROST, TVN24, zastępca działu krajowego „Newsweeka”. W 2006 roku był nominowany do nagrody Grand Press. Jest autorem m.in. cyklu głośnych wywiadów z najważniejszymi politykami „Dwa Ognie” oraz współautorem napisanej razem z Bogdanem Rymanowskim książki „Towarzystwo Lwa Rywina”. W „Polsce Metropolii Warszawskiej” najpierw pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego, a od ponad roku I zastępcy naczelnego. W ostatnich miesiącach wspólnie z Pawłem Fąfarą przygotowywał i wprowadzał zmiany, dzięki którym warszawskie wydanie „Polski” przeszło restrukturyzację oraz ewolucję w prestiżowy dziennik opinii.

Paweł Fąfara, jako członek Zarządu Polskapresse i redaktor naczelny całego projektu „Polska” będzie odpowiadał za pion redakcyjny firmy, rozwój tytułów Polskapresse oraz sprawował nadzór nad wszystkimi redakcjami.

źródło/autor: Polskapresse