Europarlament po raz drugi w rękach przedsiębiorców

By | 16/07/2010

Pięćdziesięciu jeden polskich przedsiębiorców weźmie udział w drugiej edycji Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw, która odbędzie się 14 października br. w sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Wraz z przedstawicielami firm z całej Europy będą debatować oraz głosować nad problemami najważniejszymi dla europejskiego biznesu. Swój udział w obradach dotychczas zapowiedzieli m.in. Herman Van Rompuy – Przewodniczący Rady Europejskiej, Antonio Tajani –  wiceprzewodniczący KE oraz Karel De Gucht – Komisarz ds. Handlu.

Łącznie w obradach Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw weźmie udział 751 przedsiębiorców z 27 krajów UE oraz 18 przedstawicieli biznesu z krajów pozaunijnych. Uczestnicy będą mieli okazję wypowiedzieć się na kluczowe dla przedsiębiorczości tematy w obecności najwyższych rangą przedstawicieli instytucji unijnych.

Koordynatorem udziału polskich przedsiębiorców w tym wydarzeniu jest Krajowa Izba Gospodarcza.

„Obrady Europarlamentu Przedsiębiorstw odbywają się w momencie, w którym decyduje się przyszłość Europy. Jeśli politycy, tak jak często to deklarują, chcą słuchać głosów przedsiębiorców i na tej podstawie budować wizję gospodarczej przyszłości Europy – będą mieć do tego doskonałą okazję” – mówi Andrzej Arendarski, Prezes Krajowej Izby Gospodarczej, Wiceprezes Eurochambres.

Tematyka tegorocznego Europejskiego Parlamentu Przedsiębiorstw będzie podzielona na 3 sesje, w których dyskutowane będą m.in. problemy kryzysu gospodarczego, polityki UE wobec MSP, agendy cyfrowej, praw konsumenta, opóźnień w płatnościach między przedsiębiorstwami, dostępu do rynków i ochrony środowiska.  Uchwalone wnioski z dyskusji zostaną przekazane najważniejszym unijnym instytucjom.

Europejski Parlament Przedsiębiorców organizowany jest już po raz drugi (poprzednia edycja miała miejsce w październiku 2008 r.) przez EUROCHAMBRES – Stowarzyszenie Europejskich Izb Handlowych i Przemysłowych.

źródło/autor: Krajowa Izba Gospodarcza