Xevin Consulting szkoli uczestników Global Startup Challenge

By | 13/07/2010

Od początku lipca do połowy sierpnia 2010 Xevin Consulting zrealizuje 6 modułów szkoleniowych w ramach których uczestnicy 8 zwycięskich zespołów Global Startup Challenge zdobędą wiedzę niezbędną do tworzenia i realizacji projektów typu Startup.

Uczestnicy warsztatów mają 2 miesiące na zrealizowanie swoich pomysłów pod okiem ekspertów z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości ze Szczecina oraz spółki Red Sky (właściciel największego projektu internetowego stworzonego przez polskich programistów FilesTube.com. W trakcie kolejnych modułów szkoleniowych uczestnicy wyposażeni zostaną w wiedzę z zakresu:

  • Monetyzacji  serwisów internetowych  (Tomasz Cisek, były manager Empik.com oraz twórca projektów społecznościowych i e-commerce)
  • Reklamy w Internecie (m.in. w wyszukiwarkach, SEO) (Paweł Ważyński – Specjalista ds. reklamy on-line z Cube Group)
  • Źródła finansowania startup’ów (m.in. Anioły Biznesu, Fundusze VC, NewConnect) (Radosław Czyrko – udziałowiec i Dr. Finansowy funduszu Venture Capital Xevin Investments)
  • Zasady funkcjonowania spółek prawa handlowego (Krzysztof Golonka – Prezes funduszu Venture Capital Xevin Investments)
  • Proces inwestycyjny, umowa inwestycyjna i negocjacje. – Michał Sztąberek (prawnik, Prezes iSecure Sp. z o.o. zajmującej się bezpieczeństwem danych osobowych)

Młodzi twórcy innowacyjnych projektów zyskają możliwość skonfrontowania swoich wyobrażeń związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, wprowadzeniem na rynek i promocją projektów. Eksperci będą bogatsi o wiedzę na temat trendów w dziedzinie innowacyjności. Dowiedzą się jakie obszary rynku usług i handlu wydają się interesujące dla młodych. Pomogą im pokonać bariery wynikające z niedostatku doświadczenia związanego z tworzeniem biznesplanu i efektywnym zarządzaniem.

źródło/autor: Grass Roots