otoDom.pl najpopularniejszym internetowym serwisem ogłoszeniowym na polskim rynku obrotu nieruchomościami

By | 23/06/2010

Serwis internetowych ogłoszeń nieruchomości otoDom.pl, z dwoma milionami unikalnych użytkowników (stan z maja 2010 roku), jest najpopularniejszym internetowym serwisem ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości w Polsce. Po blisko czterech latach działalności, serwis wchodzący w skład Grupy Allegro, ostatecznie wyprzedził swoją konkurencję. W maju br., zanotował ponad 30 mln odsłon swoich stron.

W serwisie otoDom.pl aktywnych jest stale ok. 600 tys. ogłoszeń sprzedaży mieszkań, domów, działek, biur i magazynów oraz ponad 100 tys. anonsów dotyczących wynajmu lokali mieszkalnych i użytkowych. Najwięcej ofert pochodzi z dużych miast: Warszawy (ok. 150 000), Krakowa (ok. 40 000), Trójmiasta (ok. 30 000), Wrocławia (ok. 25 000) oraz z regionu górnośląskiego (ok. 25 000). Zamieszczonych jest też od kilku do kilkunastu tysięcy ofert z Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i innych większych i mniejszych miejscowości. Baza ogłoszeń sukcesywnie się powiększa, zaś użytkownicy serwisu stale otrzymują do dyspozycji nowe narzędzia, jak choćby powiadomienia pocztą elektroniczną o nowych ofertach spełniających założone przez nich kryteria.

Wchodząc na rynek we wrześniu 2006 roku liczyliśmy się z silną konkurencją – powiedział Przemysław Kotwicki, menedżer serwisu otoDom.pl. Z miesiąca na miesiąc odnotowywaliśmy stały wzrost popularności naszego serwisu i po 3 latach udało nam się wyprzedzić konkurencję. Nie spoczywamy na laurach i stopniowo zwiększamy atrakcyjność serwisu otoDom.pl oraz dodajemy nowe funkcjonalności.

Ogłoszeniodawcy mogą mieć pewność, że ich oferta dotrze do dużej liczby odbiorców, gdyż serwis współpracuje z największą internetową platformą handlową Europy środkowo-wschodniej – Allegro. Dzięki tej współpracy, wszystkie ogłoszenia publikowane w otoDom.pl są automatycznie eksportowane i widoczne w wynikach wyszukiwania na Allegro. otoDom.pl dysponuje także umowami partnerskimi z takimi portalami jak interia.pl (otodom.interia.pl), wp.pl (otodom.wp.pl) i bankier.pl oraz z najpopularniejszym w Polsce serwisem społecznościowym nasza-klasa.pl.

W serwisie otoDom.pl ogłoszenia zamieszczać mogą zarówno osoby indywidualne jak i firmy, wśród których znajduje się ponad 2400 biur nieruchomości z całej Polski, takich jak Metrohouse, Emmerson czy Home Broker. Swoje oferty publikuje też ponad 300 deweloperów, m.in. Hossa, Budimex czy UWI Inwestycje.

Wszystkim użytkownikom otoDom.pl daje również możliwość porównania większości dostępnych na rynku ofert kredytów i ubezpieczeń. Dla zarejestrowanych użytkowników przygotowano dodatkowo ofertę kredytów hipotecznych pod nazwą otoHipoteka. Przy wyliczaniu orientacyjnej raty kredytu oraz kosztów całkowitych związanych z zakupem nieruchomości pomoże też specjalistyczny mechanizm kalkulacyjny.

W serwisie znajdziemy też informacje o nowych inwestycjach w Polsce oraz o bieżącej sytuacji na rynku nieruchomości, zaś w zakładce „budowa i remont” zasięgniemy porad budowlanych. Dodatkowo, osoby planujące budowę domu, mają do dyspozycji kilka tysięcy projektów architektonicznych. otoDom.pl nieustannie jest rozwijany i już niedługo zostanie wzbogacony o kolejne innowacyjne funkcjonalności.