M4B S.A. wejdzie do Czech i na Węgry

By | 23/06/2010

M4B S.A. – wyspecjalizowana spółka z branży IT, która jeszcze w lipcu planuje zadebiutować na rynku NewConnect – na przełomie lat 2010 i 2011 wejdzie na rynki Czech i Węgier. Spółka zamierza eksportować swój autorski produkt. Chodzi o system do zarządzania treścią sieci ekranów i monitorów, o nazwie WAVE Multimedia Everywhere.

„Dotąd działaliśmy na terenie Polski. Wielu potencjalnych partnerów z Czech i Węgier jest zainteresowanych naszymi projektami. W szczególności systemem Wave, który do tej pory wykorzystywany był m.in. przez sieci handlowe – Piotr i Paweł oraz operatorów telekomunikacyjnych – Polkomtel S.A. czy też Orange. Jeśli wszystko zakończy się szczęśliwie, to prawdopodobnie pod koniec roku będziemy obecni na rynku czeskim i węgierskim. Ekspansja zagraniczna jest ważna dla nas, ponieważ w ubiegłych latach głównie ponosiliśmy koszty rozwoju systemu Wave i ciągłego jego udoskonalania. Nadal mamy kilka pomysłów na dodatkowe opcje do niego, ale wreszcie możemy skupić się na sprzedaży, również poza granicami Polski. Staramy się także o pozyskanie dodatkowych środków z funduszy unijnych w ramach działania 6.1 „Paszport do eksportu” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jest to działanie skierowane do MSP z terenu Polski, rozpoczynających działalność eksportową. Wszystko to wpłynie pozytywnie na rentowność firmy, a także może pomóc w przekroczeniu poziomu przychodów, które wg naszych prognoz na koniec tego roku powinny wynieść 2,4 mln złotych.” – mówi Jarosław Leśniewski, Prezes Zarządu M4B S.A.

Niedawno M4B informowała, że w czerwcu i lipcu przeprowadzi prywatną emisję akcji o wartości 700 tys. złotych. Poprzedzi ona wejście Spółki na rynek NewConnect. Autoryzowanym doradcą jest Corvus Corporate Finance sp. z o.o.

źródło/autor: M4B S.A.