Internetowy poradnik dla inwestora i wykonawcy – nowa kampania reklamowa Mapei

By | 22/06/2010

Firma Mapei Polska, będąca jednym z głównych producentów chemii budowlanej, rozpoczęła kampanię reklamową w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi inwestorów i wykonawców na systemowe rozwiązania do montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Kampania prowadzona jest w obrębie sieci tematycznej BUDOWNICTWOonline, a za jej realizację odpowiada dom mediowy Cormedia.

Kampania firmy Mapei Polska oparta jest na niestandardowej prezentacji – rodzaju internetowego przewodnika po systemach montażu płytek ceramicznych i kamienia naturalnego. Każde z 19 rozwiązań zilustrowane jest odpowiednim schematem oraz sugerowanym zestawem produktów Mapei w wersji standardowej i szybkiej. Uwagę zwraca przystępny opis problemów, z jakimi często przychodzi się mierzyć w toku prac budowlanych, wraz ze skutecznymi sposobami radzenia sobie z nimi. Kampania adresowana jest zarówno do osób zawodowo zajmujących się pracami wykończeniowymi, jak i do inwestorów.

Przewodnik dla wykonawcy i inwestora w wersji internetowej to kolejny krok kampanii pod hasłem „Z MAPEI budujesz raz, a dobrze!”. Stosując sprawdzone i dobrze dopasowane rozwiązania systemowe można uniknąć powtarzających się remontów, będących często skutkiem „pójścia na skróty” w sferze technologii lub krótkoterminowych (jak się potem okazuje) oszczędności na jakości produktów chemii budowlanej – mówi Agata Modrzejewska, dyrektor marketingu Mapei Polska.

Działania reklamowe prowadzone będą w obrębie budowlanej sieci tematycznej BUDOWNICTWOonline, między innymi na stronach takich serwisów jak budujemydom.pl, projektoskop.pl, jak-budowac.pl, budnet.pl, taniachata.pl, szukajfachowca.pl, fachowcybudowlani.pl, rynekbudowlany.pl czy wykonawca.pl. Kampania będzie trwała przez dwanaście miesięcy. Za zakup powierzchni, zaplanowanie emisji, stworzenie kreacji oraz nadzór nad całością działań reklamowych odpowiada dom mediowy Cormedia.

Firma Mapei Polska należy do międzynarodowej Grupy Mapei i jest jednym z głównych producentów profesjonalnej chemii budowlanej. Firma była trzykrotnie nagradzana tytułem Budowlana Marka Roku w kategorii kleje i fugi.

Przykładowa strona z kreacją: http://www.projektoskop.pl/mapei.html

źródło/autor: Cormedia