MyWeddSpace – Twój ślub zaczyna się tutaj

By | 27/05/2010

Początek jest zwykle bardzo prosty – para zaręcza się, są w siódmym niebie, zbierają gratulacje od rodziny i przyjaciół. Następnie wybierają datę i… natychmiast pojawia się wiele pytań, na które narzeczeni muszą odpowiedzieć. Sala? Zespół? Stroje? Obrączki? To pierwsze co przychodzi na myśl, a decyzji do podjęcia jest znacznie więcej.

Już od 10 czerwca 2010 odpowiedzi na niemal wszystkie pytania związane ze ślubnymi przygotowaniami znajdą się na MyWeddSpace! Nowy portal przeprowadzi przyszłe młode pary krok po kroku przez cały proces ślubnych przygotowań!

MyWeddSpace to zupełnie nowa jakość wśród polskich portali ślubnych. Pary przygotowujące się do najważniejszego w swoim życiu dnia, nie tylko mogą korzystać ze znajdujących się tu porad i informacji, ale także stworzyć swoją własną stronę ślubną, przygotować listę wymarzonych prezentów czy też zaprosić do współpracy i radosnego oczekiwania na ten ważny dzień przyjaciół i bliskich.

Portal MyWeddSpace uzyska pełną funkcjonalność 10 czerwca, ale już teraz narzeczeni mogą korzystać z takich sekcji jak: planowanie i inspiracje, katalog firm, moda i uroda oraz podróż poślubna. Znajdą tam przydatne porady i ciekawostki oraz inspirujące artykuły i galerie, a wszystko to, by pomóc narzeczonym w przedślubnych przygotowaniach. Informacje i materiały, tworzone przez zespół redakcyjny portalu, zostały logicznie podzielone na kategorie, dzięki czemu użytkownicy łatwo będą mogli odnaleźć to, czego w danej chwili potrzebują. Czego więc mogą się spodziewać przyszli młodożeńcy odwiedzający portal?

  • myweddspace. To najbardziej innowacyjna zakładka w całym portalu, stanowiąca centrum ślubnego planowania. Podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich jest dostępna tylko dla par i obejmuje listę gości, harmonogram oraz budżet. W drugiej narzeczeni zakładają własną stronę internetową, ze wszystkimi informacjami dotyczącymi organizowanej przez nich uroczystości. To znacznie ułatwia ich komunikację z gośćmi. Można tu zamieścić m.in. program uroczystości, zdjęcia, utwory muzyczne, filmy wideo a także mapy ułatwiające dojazd do kościoła i domu weselnego. Jest tu również miejsce na stworzenie własnej listy prezentów, która jest dużym udogodnieniem przede wszystkim dla gości. Jak to działa? Pary tworzą listę, a goście zamiast osobiście dawać pieniądze, przelewają je bezpośrednio na konto młodych, zaznaczając na który ze znajdujących się na liście przedmiotów są one przeznaczone. Dodatkowo, dzięki współpracy nawiązanej między portalem i różnego typu sklepami, pary podczas zakupów mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.
  • Katalog firm. Ile czasu narzeczeni muszą poświęcić na przeglądanie wyników wyszukiwania, grup i forów dyskusyjnych czy sieciowych katalogów, by znaleźć sprawdzonych i solidnych podwykonawców, którzy będą potrafili spełnić ich marzenia? Dzięki MyWeddSpace niecierpliwi narzeczeni nie stracą już ani minuty! Twórcy portalu zgromadzili bazę firm i osób, które o ślubach wiedzą wszystko i potrafią zorganizować perfekcyjną uroczystość. Dzięki zastosowanemu tu systemowi katalogowania, poszukiwania są naprawdę łatwe! Wystarczy wybrać województwo, a następnie jedną z kategorii, aby natychmiast uzyskać dostęp do mikrostron podwykonawców. Narzeczeni mogą na nich znaleźć informacje o ofercie, zdjęcia i filmy dokumentujące najciekawsze ze zrealizowanych zleceń oraz formularz kontaktowy.
  • Planowanie i inspiracje. Stwierdzenie, że ślub to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu jest bardzo prawdziwe. Dlatego każdemu zależy na tym, by ten dzień był idealny, w zgodzie z najnowszymi trendami i w wymarzonym stylu. Jak to zrobić? Najlepiej posłuchać porad specjalistów, a tych na MyWeddSpace nie brakuje! Marta Gessler doradza w sprawach ślubnego menu; fotograf Piotr Orzechowski opowiada o ślubnych reportażach; a kompozytor Patryk Rogoziński o doborze muzyki. Są tu również liczne inspirujące galerie, pokazujące np. jak możemy stworzyć pyszny i zachwycający tort, jak skomponować idealny bukiet czy dobrać ślubne dekoracje. Twórcy portalu pomyśleli też o rodzicach, druhnach i drużbach oraz pozostałych gościach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
  • Moda i uroda. Na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością młodzi zaczynają szukać strojów, w których staną na ślubnym kobiercu. Wybór jest ogromny: treny, koronki, bezy… smokingi i garnitury… A to dopiero początek! Potem padają pytania o dodatki, makijaż, fryzurę. Rady specjalistów z MyWeddSpace pomogą parom zorientować się w najnowszych trendach. Sekcja przygotowana została we współpracy ze stylistami i projektantami mody. Są wśród nich fryzjerzy Leszek Czajka i Jaga Hupało, makijażystka Gonia Wielocha oraz projektanci Maciej Zień i Tomasz Ossoliński. Takich nazwisk w jednym miejscu próżno szukać w najlepszych żurnalach!
  • Podróż poślubna. Taką podróż odbywamy tylko raz w życiu, dlatego musi przyćmić każdy wyjazd, który był przed nią i po niej. Niezapomniana, romantyczna, szalona! Żeby decyzje związane z miesiącem miodowym były łatwiejsze warto zajrzeć do tej zakładki. Dział wypełniają inspirujące opisy rajskich plaż i miast, które uchodzą za wymarzone miejsca do spędzenia tych pierwszych wspólnych dni. Są tu także kontakty do biur organizujących wyjazdy specjalnie dla nowożeńców i porady dla tych, którzy w podróż poślubną wybierają się na własną rękę.
  • e-prezenty. Ta sekcja połączona jest z listą prezentów z zakładki myweddspace. Poza tym, narzeczeni znajdą tu pobudzające wyobraźnię artykuły, podpowiadające oryginalne pomysły na ślubne podarunki. Możliwości jest naprawdę dużo! Przecież prezenty ślubne to nie tylko pościel i talerze! Pary będące na etapie wicia wspólnego gniazdka również polubią tę sekcję. Ciekawe pomysły, desingerskie rozwiązania, wyposażenie wnętrz… Właśnie tutaj można wiele dowiedzieć się na temat urządzania mieszkania.
  • Z życia wzięte. Czy może być coś bardziej inspirującego i pięknego niż ślub, który już się odbył i wszystkich zachwycił? Niż spotkanie, które zakończyło się miłością i długim, szczęśliwym małżeństwem? Czasami wystarczy jedna chwila! A najpiękniejsze jest to, że to nie są historie z komedii romantycznych. Każda ze znajdujących się tutaj opowieści wydarzyła się naprawdę.
  • Społeczność. Przygotowania do ślubu są o wiele przyjemniejsze, gdy na bieżąco dzielimy się ze światem tym, co dzieje się w naszym życiu. Interaktywne narzędzia zastosowane w portalu MyWeddSpace umożliwiają zbudowanie ślubnej społeczności ludzi zawsze gotowych doradzić i pomóc w rozwiązaniu pojawiających się trudności lub po prostu porozmawiać. Fora znajdujące się w tej sekcji, to miejsce w którym pary mogą wymieniać się doświadczeniami i udzielać sobie wskazówek związanych z organizacją uroczystości ślubnej. Wsparciem dla przyszłych małżonków może być również Magda – ekspertka w dziedzinie organizacji imprez.