Wybory prezydenckie na twitt.pl

By | 18/05/2010

Twitt.pl, agregator polskich wpisów na Twitterze, przygotował stronę poświęconą wyborom prezydenckim. Internauci mogą zapoznać się z bezpośrednimi wiadomościami ze sztabów wyborczych, zgromadzonymi w jednym miejscu. Mają możliwość przeczytania wpisów, komentarzy, zdobycia wiedzy o aktualnych wystąpieniach i debatach kandydatów.

Korzystanie z http://twitt.pl/wybory-2010/ to najlepszy sposób, aby być na bieżąco w czasie kampanii prezydenckiej.

Dzięki stronie wyborcy mają możliwość w łatwy i bezpośredni sposób poznać kandydatów startujących w najbliższych wyborach prezydenckich. Politycy zyskują natomiast szansę bycia bliżej wyborców, szybszego reagowania na dziejące się wydarzenia, a także pokazania „ludzkiej twarzy”. Często na mikroblogach politycy pozwalają sobie na komentarze i stwierdzenia, których nadaremnie szukać w mediach tradycyjnych.

Swoje konta na twitterze mają:

  • Bronisław Komorowski,
  • Andrzej Olechowski,
  • Grzegorz Napieralski,
  • Janusz Korwi-Mikke,
  • Marek Jurek,
  • Kornel Morawiecki,
  • Andrzej Lepper.

Najpopularniejszym z twittujących kandydatów jest Andrzej Olechowski, ma na swoim koncie ponad 400 wpisów oraz ponad tysiąc obserwujących. Mało aktywnym jest Bronisław Komorowski, na jego profilu użytkownicy mogą przeczytać jedynie 15 wpisów. Mimo tego jest popularnym politykiem wśród użytkowników, ma ponad 700 obserwujących.

– Taka duża aktywność polskich kandydatów prawdopodobnie jest spowodowana sukcesem prezydenckiej kampanii Baracka Obama w 2008 roku, której jednym z kluczowych elementów były Social Media. – mówi Rafał Janik, opiekun projektu Twitt.pl.

Na Twitterze obecny jest pełen przekrój polskich polityków, bez względu na partie polityczną czy zajmowane stanowisko. Twittują zarówno politycy koalicji, jak i opozycji, radni, posłowie, a nawet przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Swoje profile mają również kancelarie prezydenta i premiera. Strona twitt.pl pozwala w łatwy sposób obserwować tylko polskich użytkowników, w tym blisko stu polityków, największego serwisu mikroblogowego świata.