Znamy już oficjalne wyniki kwietniowej edycji zawodów OC Guru is YOU!, organizowanych pod patronatem GIGABYTE i serwisu HWBOT

By | 13/05/2010

GIGABYTE, wiodący producent płyt głównych i kart graficznych, ma przyjemność zaprezentować finalne wyniki pierwszej edycji zawodów OC Guru is YOU! organizowanych przy współpracy z serwisem HWBOT. W zmaganiach, trwających od 1 do 30 kwietnia brali udział zawodnicy z całego świata, w tym również z Polski.

Na wstępie warto wspomnieć, że rozpoczęcie zmagań było połączone w czasie z premierą najnowsze karty graficznej GIGABYTE z serii Super Overclock Series – GIGABYTE HD 5870 SOC. W trakcie miesięcznych zmagań overclockerzy z całego świata toczyli zażarte boje o palmę pierwszeństwa w dwóch kategoriach: 3DMark Vantage Performance i 3DMark Vantage GPU score. Wraz ze zbliżającym się zakończeniem zawodów można było zaobserwować coraz ostrzejszą rywalizację między poszczególnymi uczestnikami. Rosły zarówno emocje jak i wyniki osiągane w obu konkursowych kategoriach. Finalne rozstrzygnięcie nastąpiło praktycznie na kilka godzin przed końcem pierwszej edycji zawodów. A o wygranej zadecydowały punkty. I tak w kategorii 3DMark Vantage Performance różnica pomiędzy pierwszym a drugim miejscem wynosiła zaledwie 55 punktów. W przypadku 3DMark Vantage GPU score rywalizacja była jeszcze bardziej zaciekła a końcowe wyniki pierwszego i drugiego zawodnika dzieliło tylko 13 punktów (na ponad 25 tys. uzyskanych)!

Top 3 OC Gurus, 3DMark Vantage Performance:

  1. miejsce: Szwecja, elmor – 29293 pkt.
  2. miejsce: Grecja, Aristidis – 29238 pkt.
  3. miejsce: USA, Bodar – 28927 pkt.

Top 3 OC Gurus, 3DMark Vantage GPU score:

  1. miejsce: Szwecja, elmor – 25996 pkt.
  2. miejsce: Grecja, Aristidis – 25983 pkt.
  3. miejsce: Tajwan Toppc – 25599 pkt.

Zwycięzcą w obu kategoriach został zawodnik ze Szwecji – elmor, który jednocześnie otrzyma obie główne nagrody – 1500 USD w gotówce oraz nową kartę graficzną GIGABYTE HD 5870 SOC. Ponadto wśród uczestników kwietniowych zmagań w najbliższym czasie zostanie wylosowana nagroda pocieszenia – karta graficzna GIGABYTE HD 5750, która wyróżnia się pasywnym systemem chłodzenia. Wyniki losowania zostaną ogłoszone wspólnie przez HWBOT i GIGABYTE na stronach konkursowych.

Wszystkim uczestnikom zawodów OC Guru is YOU!, a w szczególności osobom które uzyskały najlepsze wyniki, firma GIGABYTE gratuluje wytrwałości oraz walki do samego końca. Jednocześnie GIGABYTE zaprasza do dalszej rywalizacji w kolejnej, majowej edycji OC Guru is YOU!.

Druga edycja zawodów OC Guru is YOU! – GIGABYTE AMD HD 5000 Series OC rozpoczęła się 1 maja i będzie trwać do 31 maja br. W zmaganiach, tak jak i poprzednim razem, udział mogą wziąć zawodnicy z całego świata. Kryterium dopuszczającym do rywalizacji jest korzystanie WYŁĄCZNIE Z PŁYT GŁÓWNYCH GIGABYTE AMD oraz KART GRAFICZNYCH Z SERII GIGABYTE HD 5000 (z wyłączeniem modeli z serii HD 5800 i HD 5900).

Więcej informacji na temat zasad i reguł zawodów można znaleźć na stronie konkursowej HWBOT:

http://hwbot.org/competition/gbt_hd5000_challenge

oraz Facebook: http://www.facebook.com/pages/GIGABYTE-VGA/138376338834?ref=nf

Twitter: http://twitter.com/GIGABYTE_VGA

Więcej informacji na temat kart graficznych z serii GIGABYTE Super Overclock można znaleźć na naszej stronie internetowej:

http://www.gigabyte.com.tw/Products/VGA/Default.aspx

Informacje odnośnie płyt głównych GIGABYTE AMD dostępne są na stronie: http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Default.aspx

źródło/autor: GIGA-BYTE