Kolejne przejęcie Riverside w sektorze opieki zdrowotnej

By | 20/04/2010

The Riverside Company, największy globalny fundusz private equity, przejął firmę Eska Implants, która zajmuje się produkcją i sprzedażą implantów ortopedycznych.

Eska Implants (Eska) jest firmą technologiczną z ponad 30-letnim doświadczeniem, skupioną na rozwoju nowoczesnych badań z zakresu inżynierii implantologicznej. Eska produkuje i sprzedaje szeroką gamę implantów ortopedycznych, np. implanty biodra, kolana czy barku, a także modułowe systemy do chirurgicznych zabiegów rekonstrukcyjnych.

Przejęcie Eski jest transakcją typu “add-on” i stanowi wzbogacenie profilu działalności firmy Summit Medical, która jest jednym z największych globalnych dostawców produktów medycznych. To przejęcie umożliwi grupie Summit Medical dalszy rozwój oferty produktowej oraz zwiększenie obecności międzynarodowej, przy zachowaniu wysokiej dynamiki wzrostu.

Kreowanie pozycji globalnego gracza w przemyśle ortopedycznym to dla nas niezwykle ciekawe wyzwanie. Eska Implants jest liderem w swoim niszowym segmencie – to prawdziwy klejnot z ogromnym potencjałem rozwoju – powiedział Radim Stach, partner w firmie Riverside.

Firma Riverside inwestuje w mniejsze spośród średnich spółek o wartości 15-150 mln euro i osiągających wskaźnik EBITDA większy niż 2 mln euro. Mimo iż Riverside jest firmą inwestującą w różne branże, to jednocześnie specjalizuje się w kilku sektorach, takich jak edukacja czy właśnie opieka zdrowotna, w którym to obszarze posiada wysokiej klasy ekspertów poszukujących nowych możliwości inwestycyjnych.

źródło/autor: Riverside