KARTONY 4fun.tv w pierwszej 3 na YouTube

By | 20/04/2010

Kanał „kartony4funTV”, czyli cykl krótkich, zabawnych kreskówek o przygodach Kapitana Bomby, Generała Italii czy Pieska Leszka, utworzony na polskim YouTube przez stację muzyczną 4fun.tv znalazł się w pierwszej 3-ce najchętniej subskrybowanych kanałów. Można na nim oglądać wszystkie archiwalne odcinki KARTONÓW oraz premierowe przygody Kapitana Bomby.

Kanał „kartony4funTV” na YouTube powstał dokładnie pół roku temu i już w pierwszym miesiącu znalazł się wśród 25 najczęściej oglądanych pasm portalu. Wielokrotnie był na pierwszym miejscu w podsumowaniach miesiąca na polskim YouTubie, a kolejne odcinki Kapitana Bomby były niejednokrotnie hitami dnia czy tygodnia w swojej kategorii.

Od dnia pierwszej emisji, łączna liczba wyświetleń wszystkich filmów 4fun.tv wyniosła blisko 8 milionów, a liczba subskrybentów osiągnęła blisko 16 tysięcy, co daje 3. miejsce spośród polskich kanałów partnerskich emitowanych na YouTube.

Korzyści płynące z pozyskania tak dużej liczby stałych widzów, poza danymi dotyczącymi wieku, płci i miejsca zamieszkania, to m.in. zdobycie informacji nt. oczekiwań grup docelowych. Stacja zyskuje wiedzę na temat tego, które programy i na jak długo przyciągają uwagę widza oraz jakie filmy mają największy potencjał. Ponadto komentarze internautów pozwalają zorientować się, jakie są odczucia odbiorców i jaki jest ich stopień przywiązania do kanału.

Firma 4fun Media SA, właściciel kanału „kartony4funTV”, jako pierwsza zleciła Fabryce nr 1 usunięcie całego nielegalnego materiału (w sumie kilka tysięcy filmów) z YouTube. Teraz wszystkie KARTONY można znaleźć w jednym miejscu i mieć gwarancję ich najwyższej jakości. Dodatkową korzyścią dla użytkowników i stacji jest możliwość przeprowadzania konkursów z nagrodami, specjalnych sond dotyczących programów i innych produktów stacji oraz kontakt z widzami na forum kanału.

źródło/autor: Media Metropolis