Rajd Turcji – czwarta runda WRC 2010 – Pierwszy start kierowców Pirelli Star Driver

By | 15/04/2010

16 kwietnia wystartuje Rajd Turcji, będący czwartą rundą Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA 2010. To także pierwszy strat pięciu młodych kierowców w ramach programu Pirelli Star Driver 2010 – wspólnej inicjatywy włoskiego producent opon Pirelli i FIA.

Rajd Turcji po rocznej przerwie powrócił do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata z prologiem rozgrywanym w okolicach Stambułu. Trasa rajdu została wytyczona niemal w całości na kontynencie azjatyckim i prowadzić będzie z Kemer do Stambułu. Odcinki specjalne oraz park serwisowy znajdują się w okręgu Pendik, na półwyspie ograniczonym Morzem Marmara, cieśniną Bosfor i Morzem Czarnym.

Rajd Turcji to 23 odcinki specjalne o łącznej długości 258,84 km. Rywalizacja kierowców będzie toczyła się na szutrowych drogach, z wyjątkiem 40 km odcinka asfaltowego rozgrywanego drugiego dnia rywalizacji.

Kierowcy oraz ich piloci startujący w ramach programu Pirelli Star Driver rywalizować będą na samochodach Mitsubishi Lancer Evolution X. Prolog rajdu Turcji to możliwość sprawdzenia przez załogi aut, którymi będą walczyć o jak najlepsze wyniki w ramach programu Pirelli Star driver w trakcie kolejnych pięć rund.

W programie Pirelli Star Driver 2010 rywalizować będą:

  1. Nick Georgiou / Joseph Matar – pilot
  2. Peter Horsey / Moses Matovu – pilot
  3. Hayden Paddon / John Kennard – pilot
  4. Alex Raschi / Rudy Pollet – pilot
  5. Ott Tänak / Kuldar Sikk – pilot