Fibra-Hallo.pl wdraża oprogramowanie poczty hybrydowej

By | 06/04/2010

Fibra-Hallo.pl – jedna z dynamicznie rozwijających się polskich firm z branży marketingu bezpośredniego – instaluje sprzęt i wdraża oprogramowanie dedykowane poczcie hybrydowej. Dostawca systemu – firma Emtex Software – został wyłoniony w drodze przetargu.

Poczta hybrydowa to kompleksowa usługa łącząca funkcjonalność poczty elektronicznej oraz cechy tradycyjnych usług poligraficznych i pocztowych. Ideą projektu jest maksymalne skrócenie czasu przygotowania i dostarczenia korespondencji do odbiorcy przy jednoczesnej optymalizacji kosztów obsługi pocztowej.

„Poczta hybrydowa to ważny i trudny projekt, dlatego zależało nam na wyborze nowoczesnych i uniwersalnych rozwiązań IT, dzięki którym będziemy mogli – już po ich wdrożeniu – dalej rozwijać i doskonalić naszą nową usługę. Szczególnie istotne było również to, by oferowane oprogramowanie gwarantowało absolutne bezpieczeństwo nadawanej korespondencji, co jest kluczowym elementem w przypadku takich projektów, jak poczta hybrydowa. Rozwiązanie zaproponowane przez firmę Emtex Software spełniało wszystkie wymogi i standardy technologiczne oraz – co ważniejsze – nasze oczekiwania praktyczne i użytkowe. W trakcie przetargu oceniane było również doświadczenie branżowe dostawcy. Wdrażanie systemu planujemy zakończyć w maju 2010 roku” – powiedział Robert Giersz, dyrektor zarządzający Fibra-Hallo.pl.

Schemat działania poczty hybrydowej zakłada, że korespondencja – po przekazaniu przez nadawcę w formie elektronicznej Fibrze-Hallo.pl – jest sortowana w systemie informatycznym i przesyłana do ośrodka wydruku najbliższego miejscu jej doręczenia, prowadzonego przez Fibrę-Hallo.pl. Tam listy są drukowane, pakowane oraz kopertowane, a następnie przekazane w formie papierowej do punktu dystrybucji firmy InPost. Operator pocztowy odpowiada za ich fizyczne doręczenie do adresata, zgodnie ze wskazaniem nadawcy.

Zaletą poczty hybrydowej, w porównaniu z tradycyjnymi usługami, jest jej efektywność oraz niższe koszty obsługi i doręczania korespondencji w znacznie krótszym czasie.

Fibra-Hallo.pl zapewnia kompleksową obsługę korespondencji codziennej, przygotowuje i realizuje kampanie mailingowe oraz oferuje szeroki zakres działań z obszaru marketingu bezpośredniego. W portfolio jej usług znajduje się również wdrażanie oraz obsługa faktur elektronicznych, archiwizacja dokumentów oraz kolportaż druków reklamowych. Fibra-Hallo.pl dostarcza ponadto nowoczesne rozwiązania z zakresu e-commerce i realizuje projekty w oparciu o dedykowane strategie reklamowo-marketingowe, wsparte kreacją i produkcją niezbędnych materiałów promocyjnych.

Fibra-Hallo.pl opracowuje i realizuje także programy lojalnościowe z wykorzystaniem zaplecza logistyczno-magazynowego na potrzeby prowadzonych akcji. Pakiet usług Fibry-Hallo.pl uzupełnia profesjonalna obsługa wydawnictw. Dodatkowo, firma gwarantuje na każdym etapie realizacji zlecenia zarządzanie procesami oraz bazami danych.

Głównym partnerem projektu poczty hybrydowej jest niezależny operator pocztowy InPost Nowoczesna Poczta.