Mamo, tato! Ja chcę ciufcię!

By | 30/09/2009

Dzieci uwielbiają się bawić i chętnie angażują w zabawę rodziców. W ten sposób najszybciej przyswajają wiedzę o świecie, rozwijają się emocjonalnie i społecznie. Nie jest jednak łatwo znaleźć grę czy zabawę, która spodoba się maluchowi, będzie wartościowa z punktu widzenia jego prawidłowego rozwoju i jednocześnie bezpieczna. Dobrym pomysłem będą tu serwisy edukacyjne z certyfikatem bezpieczeństwa BEST, np. Ciufcia.pl.

Ciufcia.pl jest największym w Polsce portalem internetowym z zabawami, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka. Przeznaczony jest dla rodziców i dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Poznajemy tu sympatycznego bohatera – CzuCzu, który zawiaduje trzema wagonikami: dla maluchów, dla straszaków oraz przedszkolem językowym. Klikając na wagonik, przenosimy się do przyjemnego świata, gdzie kolorowa i dynamiczna animacja rozbudza wyobraźnię dziecka. Serwis powstał przy współudziale psychologów i pedagogów dziecięcych, dlatego wszystkie jego elementy dostosowane są do potrzeb i możliwości dziecka.

Poprzez interaktywne zabawy nasze pociechy uczą się logicznego myślenia, rozwijają swoją koordynację ruchowo-wzrokową, umiejętności konstrukcyjne i kreatywność. Ciufcia.pl pomaga także ćwiczyć ich pamięć i uwagę – spostrzegawczość, koncentrację, przerzutowość uwagi. Dodatkowo, wspólny czas jaki dziecko spędza z rodzicem, bawiąc się na Ciufcia.pl, pomaga budować i wzmacnia więzi pomiędzy rodzicem a dzieckiem tak ważne do prawidłowego rozwoju każdego przedszkolaka. Zabawy prezentowane w serwisie mogą stać się inspiracją do dalszych gier i zabaw z dzieckiem w domu, na spacerze czy też w trakcie wykonywania codziennych czynności.

Ciufcia.pl to także porady dla rodziców. Rodzice i specjaliści w formie bloga dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą dotyczącą rozwoju i wychowania dziecka w wieku przedszkolnym. Zakładki: Psychologia, Ciekawostki, Co czytać?, W co się bawić?, Mamy Gotowanie – to istna kopalnia porad i pomysłów.

Portal Ciufcia.pl posiada certyfikat bezpieczeństwa BEST – bezpieczne strony sieciaki.pl. Wspiera prawidłowy rozwój poznawczy, społeczny i emocjonalny dziecka.