Panda Security zabezpiecza routery PENTAGRAM

By | 04/03/2009

Od marca br. rozwiązanie Panda Antivirus Pro 2009 jest dołączane do wybranych, bezprzewodowych routerów marki PENTAGRAM. Program wyposażony jest w firewall, monitor sieci WiFi odpowiedzialny za ochronę przed intruzami oraz system zapobiegania wtargnięciom, blokujący wszelkie próby wykorzystania luk w zabezpieczeniach komputera.

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy firmami Panda Security Polska oraz PENTAGRAM Europe, oprogramowanie antywirusowe Panda Antivirus Pro jest dołączane do rozwiązań sieciowych marki PENTAGRAM. Wspólna oferta zapewni użytkownikom sieci bezprzewodowych znacznie większy poziom bezpieczeństwa w internecie.

Panda Antivirus Pro to program, który chroni kompleksowo: przed wirusami, rootkitami, programami szpiegującymi i kradzieżą tożsamości. Rozwiązanie jest proste i wygodne w obsłudze, minimalnie wykorzystuje zasoby systemowe komputera. Rozwiązanie zawiera moduł firewall oraz monitor sieci WiFi. Program Panda Antivirus Pro jest oparty na systemie Kolektywnej Inteligencji i Technologiach TruPrevent, dzięki którym skutecznie walczy z nowymi i jeszcze nieznanymi zagrożeniami.

„Użytkownicy domowi coraz chętniej wybierają bezprzewodowy sprzęt sieciowy. Niestety nie pamiętają o tym, iż sieci WiFi należy w sposób szczególny chronić, bowiem są one bardziej podatne na ataki cyberprzestępców” – mówi Adam Żelazko, Product & Marketing Manager z Panda Security Polska. „Dlatego warto inwestować w oprogramowanie antywirusowe, które posiada specjalne funkcje zabezpieczające sieci WiFi” – dodaje Adam Żelazko.

Do produktów sieciowych PENTAGRAM dołączana jest pełna wersja programu Panda Antivirus Pro, z licencją na 6 miesięcy. Porozumienie pomiędzy firmami zostało zawarte na czas nieokreślony. W planach są kolejne akcesoria sieciowe PENTAGRAM, do których dołączane będzie oprogramowanie firmy Panda Security.

Więcej informacji można znaleźć na stronach producentów: