Datera SA jedną z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce

By | 23/12/2008

10 grudnia br. na uroczystej gali w Warszawie odbyło się ogłoszenie wyników Rankingu Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce – „Kamerton Innowacyjności 2008”. Jednym z głównych laureatów została Datera SA, zajmując piąte miejsce w rankingu w kategorii małych przedsiębiorstw (zatrudniających od 10 do 49 osób).

Firmy oceniane były w kilku kategoriach: innowacji procesowych, mających kluczowe znaczenie w działalności przedsiębiorstwa, innowacji produktowych, czyli nowości i ulepszeń kluczowych z punktu widzenia obecnej i przyszłej działalności przedsiębiorstwa, a także innowacji marketingowych oraz organizacyjnych. Przy ocenie brano również pod uwagę posiadane certyfikaty, patenty, źródła oraz efekty wprowadzonych innowacji.

Datera miejsce w czołówce rankingu zawdzięcza przede wszystkim swojej platformie VoIP – FreecoNet (www.freeconet.pl), która umożliwia darmowe rozmowy pomiędzy zarejestrowanymi na niej numerami telefonów, a z pozostałymi – przez usługę TelArena. FreecoNet oferuje również szereg unikatowych usług dodanych, przydatnych zarówno klientom indywidualnym, jak i  biznesowym (m.in. system IVR, Call Center, wirtualny fax). Na wyróżnienie firmy Datera SA jako spółki innowacyjnej miał również wpływ inny produkt – serwer telekomunikacyjny Datera Call-eX. Dzięki niemu firmy mogą dokonać płynnego przejścia od tradycyjnego operatora telekomunikacyjnego do VoIP. Wiążą się z tym oszczędności na rachunkach telefonicznych rzędu kilkudziesięciu procent, a także możliwość korzystania z wielu przydatnych w firmie usług telekomunikacyjnych.

Wysoka pozycja Datery w rankingu „Kamerton Innowacyjności 2008” to kolejne wyróżnienie dla tej firmy za stworzenie FreecoNet. Datera była wcześniej honorowana takimi nagrodami za innowacyjność, jak m.in. – „Pomorski Lider Innowacji” w 2007 i 2006 roku, „Nadzieja Roku 2007”, „Top Produkt Pomorza 2008″.

Ranking „Kamerton Innowacyjności 2008” przygotowany został przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan, BRE Bank, D&B (Dun&Bradstreet Co), Rzeczpospolitą oraz Manager Magazin. Celem przedsięwzięcia jest promowanie i pokazanie innowacyjnych przedsiębiorstw, działających w polskiej gospodarce jako wzór dla tych firm, które obawiają się inwestować w nowatorskie rozwiązania. Do udziału w rankingu zgłosiło się 374 przedsiębiorstw z całej Polski, z czego 77 stanowiły firmy małe (zatrudniające od 10 do 49 osób). Pełen ranking dostępny jest pod adresem www.innowacyjnefirmy.pl.