Sposób na przedsiębiorczość. „Biznes Szkoła” trafia do rąk śląskich uczniów

By | 16/12/2008

Dziś (16 grudnia br.) do wszystkich szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego trafia pierwszy numer magazynu „Biznes Szkoła”. To pierwsza w Polsce gazeta o tematyce ekonomicznej dla młodzieży. Magazyn jest wydawany przy współpracy Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. i Corporate Communication Support – agencji PR z Krakowa.

Gazeta uzupełnia szkolną wiedzę o przykłady bliskie życiu i codziennej rzeczywistości. Jest to kolorowy, o atrakcyjnej dla młodzieży formie magazyn promujący postawy przedsiębiorcze: porusza trudne tematy, ale w przystępny sposób, ma nowoczesny, młodzieżowy layout. „Biznes Szkoła” dostarcza informacje o lokalnym rynku pracy, porady pomocne w zdobywaniu pracy i uruchamianiu własnego biznesu. To gazeta, która w zamierzeniu ma być współtworzona przez ludzi młodych: uczniów szkół ponadgimnazjalnych woj. śląskiego.

Jaki zawód wybrać, by uniknąć bezrobocia? Jak wygląda sytuacja na śląskim rynku pracy? Gdzie szukać pracy? Co to jest lobbing? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć już w pierwszym numerze magazynu.

Bohaterami czasopisma będą przede wszystkim ludzie młodzi, których na co dzień cechuje przedsiębiorczość. Nie zabraknie także miejsca na ciekawe felietony, wywiady, a nawet analizy ekonomicznych zagadnień. Magazynowi towarzyszy portal o przedsiębiorczości – www.biznes-szkola.pl, gdzie można znaleźć wiele innych, niepublikowanych w gazecie materiałów o tematyce powiązanej z przedsiębiorczością. Na stronie WWW dostępny jest też formularz, za pomocą którego szkoły mogą deklarować chęć otrzymywania kolejnych numerów gazety – bezpłatnie.