Jarmark Adwentowy w Długopolu Zdrój

By | 10/12/2008

Grudzień to nie tylko czas wielkich zakupów robionych w pośpiechu. To również świetna okazja do wypromowania gminy i zaktywizowania społeczności lokalnej. Co ważne, nie musi się to odbywać kosztem magicznej atmosfery Świąt.

12 i 13 grudnia mieszkańcy Długopola Zdrój po raz pierwszy będą mieli okazję połączyć lokalną tradycję z imprezą rodzinną.

– Inicjatywa stworzenia Jarmarku Adwentowego w Długopolu zrodziła się z obserwacji innych, polskich i europejskich miast – wyjaśnia Dariusz Ratajczak ze Stowarzyszenia Razem dla Długopola Zdrój, inicjatora akcji – W ten sposób chcemy uświadomić mieszkańcom Kotliny Kłodzkiej oraz odwiedzających nas turystom, że Długopole Zdrój to ciekawa miejscowość, posiadająca swój niepowtarzalny urok. Okres świąteczny nadaje się do tego idealnie.

Jarmark Adwentowy w Długopolu Zdrój to przede wszystkim kiermasz ozdób – świątecznych świec i stroików, ręcznie malowanych bombek oraz smakołyków własnej roboty, np. wyrobów z miodu. To także występy artystyczne i folklorystyczne. Swoje produkty pokazywać będą społeczności lokalne m.in. Koło Lądeckie, Koło Bystrzyckie, Koło Długopolskie oraz Koronkarki.

Organizatorzy zadbali również o to, by nikt w tych dniach się nie nudził. Dorośli będą mogli rywalizować w różnego rodzaju konkursach, panie z pewnością zainteresują się biżuterią robioną na szydełku, dzieci zrobią sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, a całe rodziny będą miały możliwość wsparcia najuboższych ofiarując żywność czy też drobne prezenty.

A wszystko to w atmosferze adwentowego biesiadowania.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Bystrzyca Kłodzka, Stowarzyszenie Razem dla Długopola Zdrój, MGOK Bystrzyca Kłodzka, Uzdrowisko Lądek-Długopole S.A oraz Dwór Elizy Spółka z o.o.

Jarmark Adwentowy w Długopolu Zdrój

Harmonogram wydarzenia
Piątek 12 grudnia
16.30 – uroczyste otwarcie Jarmarku, koncert pastorałek
18.00 – występ Teatru Ulicznego – Jasełka
20.o0 – występ Teatru Ognia

Sobota 13 grudnia
12.00 – 15.00 – konkursy dla dzieci
15.00 – 17.00 – występy zespołów folklorystycznych (Wilczanie, Róża)
17. 00 – koncert świąteczny Orkiestry Zdrojowej

Więcej na temat Długopola Zdrój: www.dlugopolezdroj.com