Rekordowy Kongres Kadry

By | 09/12/2008

Blisko 2000 uczestników z Polski i z zagranicy oraz ponad 150 prelegentów z 18 krajów świata gościło na Międzynarodowym Kongresie Kadry & Expo, który odbył się w dniach 24-25 listopada 2008 roku w warszawskim hotelu Hilton. Była to już VIII edycja prestiżowego wydarzenia branży HR, pierwszy raz w wymiarze międzynarodowym. Organizatorami Kongresu Kadry są Nowoczesna Firma oraz Fundacja Obserwatorium Zarządzania.

W programie Międzynarodowego Kongresu Kadry znalazło się aż 108 wystąpień plenarnych, panelowych i warsztatowych. Kongresowi po raz pierwszy towarzyszyła ekskluzywna wystawa polskich i międzynarodowych firm szkoleniowo-doradczych – Expo Nowoczesna Firma. Wydarzenie to dało możliwość zaprezentowania się blisko 100 organizacjom na stoiskach wystawienniczych, eksperckich i multimedialnych.

Ta wyjątkowa edycja Kongresu Kadry wykroczyła poza dotychczasowe założenia, zarówno pod względem merytorycznym, organizacyjnym, jak i pod względem liczby gości – mówi Monika Nowacka-Sahin, dyrektor projektów edukacyjnych z Fundacji Obserwatorium Zarządzania. Kongres Kadry umożliwił wymianę doświadczeń międzynarodowych w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi. Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość bezpośredniej dyskusji z autorytetami świata nauki, ekspertami oraz praktykami z wielu branż, pochodzących z różnych obszarów świata i kultur organizacyjnych. Niewątpliwie było to jedno z najważniejszych wydarzeń HR ostatnich lat w Europie Centralnej. Oficjalnym Partnerem i współorganizatorem Międzynarodowego Kongresu Kadry było największe na świecie stowarzyszenie w dziedzinie szkoleń i rozwoju – American Society for Training and Development (ASTD). ASTD zrzesza ponad 70.000 członków ze wszystkich obszarów gospodarki z ponad 100 krajów świata.

Najważniejszym wydarzeniem Kongresu były 4 sesje generalne światowej sławy autorytetów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Poruszyły one najbardziej aktualne zagadnienia w obszarze HR:

  • Różnice kulturowe i ich wpływ na działanie organizacjPrzeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.i prelekcja prowadzona przez prof. Geerta Hofstede z Holandii;
  • Przywództwo i jego rola w rozwijającej się organizacji wiedzą na ten temat podzieli się Ebrahim Al Dossary z Bahrajnu;
  • Zarządzanie wiedzą prelekcja poprowadzona była przez jednego z twórców koncepcji zarządzania wiedzą prof. Karla-Erika Sveiby z Finlandii;
  • Coaching swoją wiedzą podzielił się jeden z wybitnych międzynarodowych coachów – Phillip Sandahl z USA.

Program merytoryczny został zbudowany tak, aby sprostać oczekiwaniom uczestników i odpowiedzieć na pytania pojawiające się w codziennej pracy. Niektóre z prelekcji były bezpośrednim komentarzem na zmiany w gospodarce związane z nieschodzącym z pierwszych stron gazet kryzysem ekonomicznym – mówi Dorota Milke, menedżer projektu Międzynarodowy Kongres Kadry.

Jedną z atrakcji Kongresu był prestiżowy bankiet branży HR w Klubie  Mirage. Zgromadził on ponad 600 osób, które miały okazję nawiązać ciekawe kontakty osobiste i zawodowe. Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.W programie artystycznym wieczoru znalazł się występ mezzosopranistki Izabeli Kopeć oraz znakomitego kabaretu muzycznego – Grupy MoCarta. Podczas bankietu odbyła się gala wręczenia certyfikatów Inwestor w Kapitał Ludzki.

Niezmiernie cieszy nas fakt, że każda edycja Kongresu spotyka się coraz większym zainteresowaniem środowiska HR oraz mediów. Pełne uznania słowa od uczestników motywują nas do nieustannej pracy nad doskonaleniem formuły Kongresu. Jesteśmy przekonani, że dzięki VIII, wyjątkowej edycji Kongresu Kadry Polska miała szansę zaistnieć na arenie światowej jako miejsce spotkań międzynarodowego środowiska HR – mówi Monika Nowacka-Sahin.

Organizowany cyklicznie dwa razy do roku – wiosną i jesienią, Kongres Kadry wpisał się już na stałe w kalendarze zawodowe wielu menedżerów odpowiedzialnych za zarządzanie ludźmi w organizacjach, dlatego już dzisiaj zapraszamy Państwa na IX Kongres Kadry, który odbędzie się w kwietniu 2009 roku.

Interaktywny serwis projektu Kongres Kadry: www.kongreskadry.pl