Rozwój sieci logistycznej DB Schenker w Polsce

By | 08/12/2008

Nowy terminal w nowoczesnym parku logistycznym w Rzeszowie obsługuje ponad 30 regularnych codziennych połączeń samochodowych

DB Schenker uruchomił nowy cross-dockingowy terminal logistyczny w Rzeszowie. Rzeszowski Oddział Schenker Sp. z o.o. przeniósł się do parku logistycznego w Głogowie Małopolskim, przy trasie Rzeszów-Warszawa.

„Naszą misją jest dostarczanie rozwiązań logistycznych, które tworzą wartość dodaną dla klientów. Nowy obiekt z nowoczesnym wyposażeniem i technologią zapewnia klientom kompleksową obsługę na poziomie premium“ powiedział Janusz Górski, Prezes Zarządu Schenker Sp. z o.o.

Nowoczesny terminal o łącznej powierzchni 2100 m2 posiada 33 doki ładunkowe. Każdego dnia obsługiwanych jest tutaj ponad 30 regularnych połączeń samochodowych spośród przeszło 300 realizowanych w polskiej sieci DB Schenker. Tylko w ramach rzeszowskiego oddziału firmy, towary klientów transportuje blisko 100 samochodów dystrybucyjnych. Nowy terminal przyczyni się do jeszcze sprawniejszego zarządzania łańcuchem dostaw w regionie podkarpackim.

Nowoczesne rozwiązania i systemy IT zastosowane w terminalu pozwalają na sprawny przepływ informacji i przesyłek, przy jednoczesnym skróceniu do minimum czasu przebywania towarów w magazynie. Oznacza to, że towary klientów operatora w szybkim czasie znajdą się na półkach sklepowych czy liniach produkcyjnych. Obiekt uwzględnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa, a także wyposażony jest w nowoczesne systemy alarmowe. Terminal w Głogowie Małopolskim ma bardzo dobre połączenie drogowe zarówno z ważnymi miastami Podkarpacia, jak i pozostałymi regionami ekonomicznymi kraju.

„Zmiana siedziby jest wynikiem ciągłego rozwoju i rozbudowy spółki. Nowa lokalizacja przyczyni się do wzmocnienia bezpieczeństwa przesyłek oraz jakości usług świadczonych przez DB Schenker.” – powiedział Jerzy Markow, Dyrektor Krajowego Biznesu Lądowego w Schenker Sp. z o.o.

Nowy adres:
Schenker Sp. z o.o.
Oddział Rzeszów
Rudna Mała 47;
36-060 Głogów Małopolski

www.schenker.pl