Kilkaset osób i firm chce zdobyć „MILION NA START-UP” od Money.pl

By | 04/12/2008

Zaledwie w ciągu ostatnich kilku dni listopada wpłynęło ponad sto pięćdziesiąt zgłoszeń w akcji „MILION NA START-UP” zorganizowanej przez portal Money.pl. Przez cały okres przysłano ich kilkaset. Teraz trwa analiza zgłoszeń, rozpoczęły się też spotkania z autorami najciekawszych propozycji. W wybrane projekty Money.pl zainwestuje milion złotych.

Akcja trwa od połowy września. Przez blisko trzy miesiące można było nadsyłać zgłoszenia opisujące pomysł na własny biznes w internecie. Zgłoszone propozycje dotyczą różnej tematyki, począwszy od modnych obecnie serwisów społecznościowych, po innowacyjne projekty wykorzystujące technologię GPS. Na akcję odpowiedzieli licznie studenci kierunków technicznych oraz osoby posiadające już własne serwisy internetowe. Wśród autorów najciekawszych wniosków znaleźli się także przedstawiciele środowisk naukowych oraz kilka międzynarodowych zespołów proponujących projekty o globalnym charakterze.

– Liczba zgłoszeń oraz ich różnorodność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Przez najbliższe tygodnie będziemy je analizować i spotykać się z autorami najciekawszych pomysłów. Na początku przyszłego roku ogłosimy projekty, w które będziemy inwestować  – mówi Arkadiusz Osiak, prezes zarządu Money.pl Sp. z o.o.

Spółka Money.pl od kilku lat prowadzi aktywną politykę inwestycyjną. Do Grupy Money.pl – poza największym w Polsce portalem finansowym – należy obecnie pięć spółek: BusinessClick – pierwsza w Europie biznesowa sieć reklamy kontekstowej, Legalsupport – wydawca serwisu e-prawnik.pl, Favore.pl – platforma komunikacji usługodawców i klientów, Brand New Media – sieć usług marketingowych na blogach – Blogvertising.pl oraz Digitall All dystrybutor e-booków i prasy cyfrowej na platformie Zixo.pl.

Money.pl jest inwestorem branżowym, dlatego poza inwestycją kapitałową oferuje swoim spółkom szerokie wsparcie merytoryczne. Pomaga wypracowywać strategie rozwoju biznesu, dzieli się swoim doświadczeniem i know-how. Spółka deklaruje, że nadal będzie wspierać młodych, zdolnych ludzi, którym brak jest kapitału na wdrożenie swoich pomysłów w życie.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie: www.milion-na-startup.pl