Sprzęt VoIP od 1 zł

By | 03/12/2008

Można już kupować sprzęt do odbioru telefonii internetowej (VoIP) praktycznie za dowolną kwotę. Wszystko zależy od naszego ostatniego doładowania.

W Telefonii bez granic Tartel [www.tartel.pl] ruszyła świąteczna promocja “Sprzęt VoIP od 1 zł”. Zasady są proste: każdy zarejestrowany użytkownik może otrzymać rabat na sprzęt VoIP dostępny w sklepie Tartel wysokości połowy kwoty ostatniego doładowania. Wystarczy wpłacić bezpośrednio na podane konto dowolną kwotę, np. 100 zł, która w całości jest przeznaczona na rozmowy. Połowa tej kwoty, czyli w naszym przykładzie 50 zł, to właśnie ten rabat. W praktyce więc można kupić bramkę VoIP w cenie 1 zł, wpłacając  na rozmowy kwotę dwa razy większą od ceny bramki.

Sprzęt VoIP to z pewnością duża wygoda i jakość w internetowym komunikowaniu się. Pod względem jakości rozmów rozwiązania sprzętowe wyprzedzają nawet najlepsze rozwiązania programowe (komunikatory). Bramki VoIP, do których podłącza się zwykłe telefony przewodowe lub bezprzewodowe, podobnie jak telefony IP zapewniają też dużą wygodę użytkowania. Rozmowa odbywa się przez zwykłą słuchawkę telefoniczną a nie słuchawki z mikrofonem nakładane na głowę.  Zakup sprzętu VoIP to również uniezależnienie się od komputera czy laptopa. Bramka VoIP czy telefon IP działają niezależnie od włączonego komputera, zużywając na tyle mało energii elektrycznej, że mogą być włączone 24 godziny na dobę. W praktyce wiąże się to albo z całkowitą rezygnacją z konwencjonalnego operatora (PSTN) albo jego integracją z telefonią internetową. Np. bramka Linksys SPA3102 czy telefon Siemens C470 IP potrafią obsługiwać zarówno telefonię internetową, jak i stacjonarną.

Nowy pomysł telefonii internetowej Tartel na popularyzację sprzętu a zarazem usług VoIP to dobra okazja do zmian w naszym domowym centrum komunikowania się: znika bariera ceny zakupu nowego sprzętu. Teraz można mieć nie tylko pewność, że kwota, jaką wpłacamy na doładowania, zwraca nam się w postaci tanich rozmów, ale dodatkowo przynosi nam atrakcyjny rabat, który może zminimalizować wydatek na sprzęt nawet do 1 zł.